?

ŽEBŘÍČEK Suchý trénink

Počasí Praha - Libuš - Slunečno.cz
Babinského výsledky
Hustá mlha a možná i kouř z hořícího motorestu zahalil závodní prostor. Navíc byla kosa, takže mnozí litovali, že odjeli ze slunečné Prahy. Závod však všechny nepříjemnosti zahnal a po závodě jsme mohli poděkovat pořadatelům ze SAC Bělá pod Bezdězem za bezva závod. Rozmístění kontrol bylo promyšlené a závodníci volili pořadí kontrol velmi různě a není jisté co bylo nejlepší. Bikeři bojovali na stejné trati s běžci a první dvě příčky brali místní borci a třětí byl běžec Jirka Fišer, který ale také jindy jezdí MTBOligu. PODÍVEJTE SE NA VÝSLEDKY a kdo nejel může si zkusit, jak by závod objel alespoň prstem po mapě závodu:-)

Možná ještě přibude do konce roku nějaký závod, tak sledujte tyto stránky. Honza Kabát mluvil o Rokytce...? Na www.bike-o.cz jsem našel nočák u Svoru v pá.8.12., ale ten nebude zařazen do Pražského poháru.

22.11.2017 Prriba

Proč je tu Pražský zimní MTBO pohár?
Někteří z nás jezdí na kole i v zimním období a v minulých letech bylo několik orientačních závodů, kterých se mohli zúčastnit. Pro jednodušší orientaci v nabídce závodů a pro motivaci závodit a pořádat MTBO závody i v zimě, kdy má přestávku Pražská MTBO liga, je tu tento web.
Účastníci závodů zařazených do Pražského zimního MTBO poháru budou mezi sebou soutěžit v žebříčku. Protože ale chceme podpořit co nejširší nabídku závodů, budou zařazovány do Poháru nejen klasické MTBO, ale i orientační závody na turistických mapách. Protože je v zimním období brzy tma, ve všední den lze pořádat jen tzv. nočáky, kdy jsou kontroly označeny reflexní páskou a jezdci jezdí s osvětlením. Více závodů tedy bude spíše o víkendech.
Každopádně můžeš udělat také nějaký závůdek a napsat mi na mail prriba@volny.cz. Ať máme v Zimním poháru toho co nejvíc.
Pokud v zimě na kolo nelezete, můžete si zde také potrénovat v tzv. Suchém tréninku, což jsou různé úkoly s použitím mapy, které si můžeš vyluštit přímo u počítače, nebo si je vytisknout a řešit je opravdu kdekoliv.

Podzimní orienťák revírem loupežníka Babinského bude v sobotu 18. listopadu

Babinského bloudění 2017 se mohou zůčastnit jak běžci, tak i cyklisté. Pojedete nebo poběžíte podle speciální mapy Lovotína 1:15 000. Na trati bude 14 - 16 kontrol s volným pořadím. Časový limit pro cyklisty bude předběžně 90 minut, pro běžce možná o něco delší.
Přihlášky prosím na e-mail sacbela(zavináč)centrum.cz .

6.11.2017 Prriba

Krásné počasí a cesty schované pod vybarveným listím

Jako vždy byl Maudicup orientačně náročný, ale letos všem pomáhalo mimořádně krásné počasí. Zákaz přebíhání závodu neubral, naopak ještě více ztížil vymýšlení postupů. Některé dohledávky byli díky listí na cestách obzvlášť vypečené, ale na to jsme v Maudicupu zvyklí.
Svůj šestý pohár Maudi získala Martina Tichovská, druhé místo dala Maruška Březinová a třetí byla Markéta Kalinová. Mezi muži vyhrál Needy před KLádinem a Martinem Štěňhou.
Podívejte se na výsledky a mezičasy podrobně!! A jako zimní suchý trénink si nezapomeňte zakreslit svůj postup na RouteGadget! A kdo nejel, může se alespoň na postupy podívat.

Po druhém pohárovém závodě se rozjíždí i žebříček 2017-18 a vedení se ujímá Michal Švarcbach.

Přijeďte na Maudicup!

Letošní závod bude v krásných Voděradských bučinách na výborné mapě z letošního mistrovství ČR, jen se bude startovat na druhém konci mapy. Přihlašujte se do 29.10.!

16.9.2017 Prriba

První zimní pohár nás přivítal mlhou po předchozích dnech babího léta. Na startu se sešlo sice pouze 8 bikerů, ale už před závodem si zůčastnění odhlasovali, že započteme do poháru i běžce.
Petr Vacek byl navíc nechtěně poloviční běžec, když od poloviny tratě běžel s píchlým kolem. Nejrychleji 6km sprintovou trať objel Ctibor Havlík za necelých 23 minut, druhý byl Jirka Hejna a třetí Svoby. Podívejte se na výsledky a přijeďte na další závody v hojnějším počtu. Pozor, nebudou pravidelně ve čtvrtek jako MTBO liga! Dva přihlášení borci na to spoléhali a nedorazili. Sledujte termíny závodů tedy pozorněji!!!

20.10.2017 Prriba

MTBO sprint na Opatově předběhne Maudicup
Ve středu 18.října bude v rámci pragováckého tréninku i trať MTBO na sprintové mapě OB Central Park. Start bude u metra Opatov mezi 17 a 18h.