PRAŽSKÝ ZIMNÍ MTBO POHÁR
...seriál cykloorientačních akcí v Praze a okolí pro otužilé jezdce.

Slavnostní předání poháru

...a další fotky ze závodu Pražské MTBO ligy na Babě najdete na http://prriba.rajce.idnes.cz/MTBO_Baba/

Zima 2017/2018
st.18.10. Central Park - Opatov
so.4.11. Maudicup - Svojetice
so.18.11. Babinského bloudění - Nová ves u Bakova
so.23.12. Vánoční CYKLOSVÍTÁNÍ 90
čt.18.1. Noční Hrádek - Roztyly
so.20.1. Pojizerská Bludička - Nová ves u Bakova
so.3.2. Televizní zima - Kavčí hory
čt.22.2. Nočník na Rokytce - Černý Most
so.24.2. Radoušovo Bloudění - Losiná, u Plzně
so.7.4. Road Adventure - Čelákovice

ŽEBŘÍČEK Suchý trénink

Počasí Praha - Libuš - Slunečno.cz

Vítězstvím v 10. závodě Pražského zimního MTBO poháru 2017 - 2018 potvrdil Honza Kabát své vedení v žebříčku.
Předání poháru proběhne na pvním závodě Pražské MTBO ligy ve čtvrtek 19.4.2018 na Babě.

17.4.2018 PrribaProč je tu Pražský zimní MTBO pohár?
Někteří z nás jezdí na kole i v zimním období a v minulých letech bylo několik orientačních závodů, kterých se mohli zúčastnit. Pro jednodušší orientaci v nabídce závodů a pro motivaci závodit a pořádat MTBO závody i v zimě, kdy má přestávku Pražská MTBO liga, je tu tento web.
Účastníci závodů zařazených do Pražského zimního MTBO poháru budou mezi sebou soutěžit v žebříčku. Protože ale chceme podpořit co nejširší nabídku závodů, budou zařazovány do Poháru nejen klasické MTBO, ale i orientační závody na turistických mapách. Protože je v zimním období brzy tma, ve všední den lze pořádat jen tzv. nočáky, kdy jsou kontroly označeny reflexní páskou a jezdci jezdí s osvětlením. Více závodů tedy bude spíše o víkendech.
Každopádně můžeš udělat také nějaký závůdek a napsat mi na mail prriba@volny.cz. Ať máme v Zimním poháru toho co nejvíc.
Pokud v zimě na kolo nelezete, můžete si zde také potrénovat v tzv. Suchém tréninku, což jsou různé úkoly s použitím mapy, které si můžeš vyluštit přímo u počítače, nebo si je vytisknout a řešit je opravdu kdekoliv.

22.10.2015 Prribaodkazy:
 PRAŽSKÁ MTBO LIGA  pzl

Dej si na své stránky tento odkaz:  PRAŽSKÝ ZIMNÍ MTBO POHÁR

počítadlo.abz.cz Vytvořil 2015 Prribaarchiv:

Na čelo žebříčku po 9. závodě se opět probojoval nezdolný Jirka Hejna, ale ještě není konec zimy! Pravděpodobně posledním závodem bude opět silniční orienťák v Čelákovicích,

Road Adventure 7. dubna 2018

Do tohoto silničního klání, ale zbývá ještě měsíc, tak je dost času, aby se v kalendáři objevil ještě nejméně jeden další MTBO závod! Kdyby jste nějaký závod chystali, nebo zaslechli, že se něco jede, dejte mi vědět, a já ho zařadím do kalendáře.

5.3.2018 PrribaMartin Štěňha zvítězil v posledních dvou mrazivých závodech
Při čtvrtečním nočáku na Černém Mostě klesla teplota asi k -5°C. Honza Kabát nám připravil na MTBO mapě pěknou a docela dlouhou trať, kterou nejlepší projížděli kolem hodiny. Na staru se sešlo 10 bikerů, kteří si to rozdali na stejné trati s běžci, ale tentokrát měl nejlepší běžec naštěstí až třetí nejrychlejší čas.
Děkuji Liborovi Sedleckému, který poskytl při závodě první pomoc Kožichovi, kterého díky tomu snad brzy zase potkáme na nějakém orienťáku. Držte mu palce!
Radoušovo Bloudění proběhlo ještě při nižších teplotách a místy byl i sníh. Podívejte se na velmi pěkné fotky, ze kterých je vidět, jak bylo krásně a že trať snad vedla i kdesi u budhystických svatyní v Tibetu.
:-)

26.2.2018 Prribapodívejte se na Žebříček po 7 závodech :-)
Omlouvám se, že jsem do nabídky nedal Bludičku 20. ledna, ale mnozí z vás si jí našli sami, takže do žebříčku bez debat patří!

7.2.2018 Prriba


Ve druhé polovině února vás čekají hned dva závody za sebou, tak se přihlašujte!!!

Nočník na Rokytce 22.2.2018

Radoušovo Bloudění 24.2.2018Kavky projel nejrychleji Viktor Slavík
, ale i ostatní prolétli trať velmi rychle :-)
Podívejte se na výsledky!

5.2.2018 Prriba


Jarda Klíma posunul termín závodu na Kavčích horách na sobotu 3. února!
Neváhejte a přihlašujte se

20.1.2018 PrribaBikeři na Hrádku neobstáli
Noční závod vyhráli 3 běžci před nejlepším bikerem Tomášem Johanovským.
Silný vítr a deštivé počasí před závodem hodně závodníků odradil a proto velmi oceňuji všechny, kdo dorazili.
Díky.
Podívejte se na výsledky!

20.1.2018 Prriba
Noční Hrádek 18. 1. 2018
Přijeďte na noční MTBO závod s volným pořadím kontrol v záludném Kunratickém lese se strašně hustou sítí cest.
Přihlašujte se do 16.1.!!!

4.1.2018 PrribaCyklosvítání bylo zábavné
a neplánovaně pomotané popisy kontrol zamotali mnohým hlavu a komu ne, tomu pomohlo pivko v cíli. Vyhrál jsem já, ale za Cyklosvítání si všichni účastníci zaslouží do žebříčku stejně bodů.:-)

4.1.2018 Prriba


První zimní Cyklosvítání
V sobotu 23.12. bude pohodový cykloorienťák v centru Prahy bezturistů. Startuje se brzy ráno v 7 hod. z náplavky pod Palacého mostem. Po objetí kontrol bude cíl v nějaké nádražní restauraci.
Přihlašujte se předem u Viktora Slavíka na mailu: slavik(zavináč)ans.cz!!!

8.12.2017 Prriba

Babinského výsledky
Hustá mlha a možná i kouř z hořícího motorestu zahalil závodní prostor. Navíc byla kosa, takže mnozí litovali, že odjeli ze slunečné Prahy. Závod však všechny nepříjemnosti zahnal a po závodě jsme mohli poděkovat pořadatelům ze SAC Bělá pod Bezdězem za bezva závod. Rozmístění kontrol bylo promyšlené a závodníci volili pořadí kontrol velmi různě a není jisté co bylo nejlepší. Bikeři bojovali na stejné trati s běžci a první dvě příčky brali místní borci a třětí byl běžec Jirka Fišer, který ale také jindy jezdí MTBOligu. PODÍVEJTE SE NA VÝSLEDKY a kdo nejel může si zkusit, jak by závod objel alespoň prstem po mapě závodu:-)

Možná ještě přibude do konce roku nějaký závod, tak sledujte tyto stránky. Honza Kabát mluvil o Rokytce...? Na www.bike-o.cz jsem našel nočák u Svoru v pá.8.12., ale ten nebude zařazen do Pražského poháru.

22.11.2017 Prriba

Podzimní orienťák revírem loupežníka Babinského bude v sobotu 18. listopadu


Babinského bloudění 2017 se mohou zůčastnit jak běžci, tak i cyklisté. Pojedete nebo poběžíte podle speciální mapy Lovotína 1:15 000. Na trati bude 14 - 16 kontrol s volným pořadím. Časový limit pro cyklisty bude předběžně 90 minut, pro běžce možná o něco delší.
Přihlášky prosím na e-mail sacbela(zavináč)centrum.cz .

6.11.2017 Prriba

Krásné počasí a cesty schované pod vybarveným listím


Jako vždy byl Maudicup orientačně náročný, ale letos všem pomáhalo mimořádně krásné počasí. Zákaz přebíhání závodu neubral, naopak ještě více ztížil vymýšlení postupů. Některé dohledávky byli díky listí na cestách obzvlášť vypečené, ale na to jsme v Maudicupu zvyklí.
Svůj šestý pohár Maudi získala Martina Tichovská, druhé místo dala Maruška Březinová a třetí byla Markéta Kalinová. Mezi muži vyhrál Needy před KLádinem a Martinem Štěňhou.
Podívejte se na výsledky a mezičasy podrobně!! A jako zimní suchý trénink si nezapomeňte zakreslit svůj postup na RouteGadget! A kdo nejel, může se alespoň na postupy podívat.

Po druhém pohárovém závodě se rozjíždí i žebříček 2017-18 a vedení se ujímá Michal Švarcbach.

6.11.2017 Prriba

Přijeďte na Maudicup!

Letošní závod bude v krásných Voděradských bučinách na výborné mapě z letošního mistrovství ČR, jen se bude startovat na druhém konci mapy. Přihlašujte se do 29.10.!

16.9.2017 Prriba


První zimní pohár nás přivítal mlhou po předchozích dnech babího léta. Na startu se sešlo sice pouze 8 bikerů, ale už před závodem si zůčastnění odhlasovali, že započteme do poháru i běžce.
Petr Vacek byl navíc nechtěně poloviční běžec, když od poloviny tratě běžel s píchlým kolem. Nejrychleji 6km sprintovou trať objel Ctibor Havlík za necelých 23 minut, druhý byl Jirka Hejna a třetí Svoby. Podívejte se na výsledky a přijeďte na další závody v hojnějším počtu. Pozor, nebudou pravidelně ve čtvrtek jako MTBO liga! Dva přihlášení borci na to spoléhali a nedorazili. Sledujte termíny závodů tedy pozorněji!!!

20.10.2017 PrribaMTBO sprint na Opatově předběhne Maudicup
Ve středu 18.října bude v rámci pragováckého tréninku i trať MTBO na sprintové mapě OB Central Park. Start bude u metra Opatov mezi 17 a 18h.
Neváhejte a přihlašujte se!

12.10.2017 PrribaZápisky z minulých zim jsou už jen ZAVÁTÉ VZPOMÍNKY