Celodenní závod 20. 10. 2012 v Praze.

V nejdelším MTBO závodě v historii nejrychleji objel všech sto kontrol Kouřa za 4 hodiny 37 minut. Druhý Petr Svoboda přesto v cíli jásal o hodně víc, protože ho o půl hodiny později startující Kouřa nedojel. Třetí byl Jirka Hejna, který jen o necelou půl minutu porazil výbornou Markétu Kuchařovou. Jirka nejspíš velmi okouzlil Johanu s Bárou, které měřily čas.
Za výdrž oceňuji i všechny ostatní, kteří vůbec dojeli do cíle druhé etapy, protože většinou najeli kolem 90 km. Někteří závodníci startující kolem 10. hodiny navíc v prvním kole brodili vodou u kontroly 11, protože někde výše asi vypouštěli rybník. Jinak je snad už jen zdržela dohledávka ukradené 40. kontroly, ale i tak byl úspěch, že se ztratila jen jedna ze sta. Hodinová přestávka všem utekla jako voda a pak vyrazili do druhého kola, které bylo ještě delší než první, ale to jsem jim zbaběle předtím neřekl. V cíli naštěstí moc neremcali :-). Obdivuhodné mi hlavně připadá dokončení závodu i za tmy, protože poslední se všemi kontrolami dojeli až v 18:44 a Martina Hanzlíčková dokonce až v 19:10!
Počkám až naberete dech a dojde vám, co to bylo za šílenost. Potom mi teprve můžete říct, jestli se mají dělat i takovéhle závody.
Díky, Příba

Kdo si to u mě nechal žlutý zámek? A na trati se našla pumpička. Pište mi na mail prriba@volny.cz, kdy si to vyzvednete!

>
VÝSLEDKY XL MTBO Praha 20. 10. 2012
výsledky v pdf

Za vaší účast vám děkují Johana, Barbara, Jiřík a Příba

Fotografie ze závodu

Podívej se rovnou na velké fotky
První kolo začínalo na mapě A a pak pokračovalo přes B, C, D a E zpět na mapu A. Druhé kolo se jelo obráceně.

Byl to nový typ závodu XL MTBO, který nebyl jako ostatní cyklistické orientační maratony na turistické mapě, ale celý na speciální MTBO mapě s klasifikací cest v měřítku 1:10 000!
Tratě byly vedeny převážně terénem, takže oproti turistickým maratonům odpadly dlouhé přejezdy po silnicích. Závod probíhal v jihovýchodní části Prahy s centrem u Hamerského rybníka v Praze Záběhlicích a využíval 5 map ve formátu A4.

Byl to závod opravdu opravdu na celý den, ale v polovině trati byl "stop čas" na oběd.
Je možné, že se tento formát XL MTBO chytne, květnový 4 hodinový PRAGUE SPRING – OPEN SCORE byl už také na MTBO mapě a Kládin prý uvažuje udělat příští rok něco podobného na Brdech s použitím map letošního světového poháru. Tento závod jsem si vymyslel jako ideální využití víkendu, protože v ČP MTBO je závod třeba jen 30 min. z celého víkendu a přitom si chci zazávodit na MTBO speciálce.

Pokyny v pdf
Rozpis v pdf

OHLASY:
Ahoj Příbo, posílám hodně opožděnou reakci na XL MTBO. Závod to byl parádní! Celkem jsem najel 91km a musím říct, že to uteklo hodně rychle (byť můj čas je výrazně horší než čas vítěze). První půle byla výrazně jezdivější než ta druhá, nevím proč, ale ten protisměr mi nějak nesedl... Bohužel jsem se nemohl zúčastnit vyhlášení vítězů, poněvadž jsem hned z cíle mazal do nemocnice v Krči na rentgen (naštěstí jen pohmožděného) ramene - pád u kontroly 65. Doufám, že najdeš sílu i příští rok a budeme se tak moct těšit na další ročník této vydařené akce! Jediná připomínka k úpravě organizace - vypustit, nebo zjednodušit ty výhybky na trati. Ještě jednou díky za super závod. Jarda V.

Ahoj, díky za super závod. Moc mě bavilo jezdit celý den na skvělých mapách s přesně umístěnými kontrolami. To se mi zatím ještě asi nepoštěstilo. Když už máš mapy, tak by byla škoda toho nechat. Mohla by to být nějaká součást MTBO ligy, nebo tradiční podzimmí/jarní/letní akce. Nabízí se taky zkrácená varianta - jenom jeden okruh, což už by se dalo stíhat i ve všední den odpoledne. Nebo monstrózní scorelauf, ale tam by byl problém s množstvím map. Tomáš Johanovský

zdar, já bych tě spíš poprosil, jestli bys mi poslal elektronickou verzi Milíčáku, Šeberáku a Krčáku cos zmapoval do bajkovýho klíče. Uvažuju, že bych v Milíčáku a okolí dělal Ligu. Každopádně co tak koukám, tak to je teda monstrózní dílo, tos musel dělat aspoň měsíc... KLádin

Ahoj, kurva to musela bejt naaadhera!!! RESPECT a priste urcite jedu! Ciao s.

Čau, zaprvé bych chtěl poděkovat za výborný závod, fakt jsem si to užil, i když musím říct, že do druhý půlky už se mi po guláši a pivku moc nechtělo. Díky moc!! Žlutý zámek jsem si vyzvednu kdekoli, stačí napsat čas a místo. Tomáš Vůjtěch

Super, dekuji! Zavod byl naprosto skvely, moc jsem si to uzila. Perfektni mapy, vyborny teren, skvela organizace, proste parada. Velice dekuji a tesim se na dalsi rocnik! Sportu zdra :) Kristina

Ahoj, ještě jednou díky za super sobotu, sice jsem pak ráno nemohl vylézt z postele, ale bylo o fakt parádní. Doufám, že příští ročník se uskuteční a že podobných radostných vyjížděk v průběhu roku přibude. františek

Zdar, bylo mi ctí zúčastnit se prvního ročníku asi nejdelšího závodu s MTBO mapou na světě, i když jsem zrovna nebyl moc ve formě. Pokud můžu mít malou připomínku, tak snad jen k tomu, že by možná bylo o trochu zajímavější, kdyby se v druhé části závodu tolikrát nerazily kontroly z prvního kola, i za cenu celkového menšího počtu kontrol. Ale je mi jasné, že údaj 100 kontrol prostě vypadá lépe. Někdy se možná pokusím tuhle tvojí monstrakci napodobit, ale asi ne v takovém měřítku. Díky Honza

Ahoj Příbo, posílám pár fotek ze včerejšího skvělého závodu. Máš je kde uveřejnit? Zdraví, Böda

Ahoj Pribo, Jeste jednou velmi dekujeme za opravdu super pripraveny zavod, pokud muzu pozadat o zarazeni do databaze emailu, abychom mohli dostavat info, Diky a at se Vam dari! Martina a Honza