Fotografie ze závodu

Nezvyklý terén a mapa skoro celá žlutá a zelená některé závodníky trochu trápila. Zvítězil Kládin před Pavlem Touškem a Kouřou. Holky vyhrála Míša před Markétou a Bárou. Ale i vítěz dělal chyby a svůj čas si tipoval před závodem o 3 minuty rychlejší. V tiperské soutěži na čas vítěze nakonec vyhrál Petr Fatka a získal cyklo dres od sponzora. Nakonec jsem musel několika závodníkům odečíst 13. kontrolu, kterou neměli cvaklou, protože při večerním sběru jsem zjistil, že byla neporušená a ne potrhaná a její zbytky rozvěšené po okolí, jak jsem se doslýchal. Asi byli na jiné cestě nad svahem, kde bylo pár cárů cizího mlíka. Bohužel RaMach skončil v nemocnici po pádu ve sjezdu za 23. kontrolou, ale snad bude jen naražený a otřesený. Každopádně helmu má na padrť. Ostatní závodníky snad už trápily jen trny v pláštích, protože i počasí docela vyšlo a prudký déšť zuřící v Praze se prostoru závodu vyhnul. Díky všem za účast na 3. závodě Pražské ligy.

Příba
Zde si stáhni výsledky v pdf
a mapu.

Rozpis a pokyny 3. závodu Pražské MTBO ligy 2012
verze pro tisk v pdf
Datum: Čtvrtek 19.4. 2012
Prezentace a start: Od 16:00 do 19:00, jak kdo přijde.
Pořadatel: Příba tel.: 608 814 934, mail: prriba@volny.cz
Centrum: U Městské knihovny- Postupická 7/2932, Praha 4,
Mapa, terén: Trojmezí, 1:10 000, vrstevnice po 5m, MTBO, stav leden- duben 2012, rozměr A4.
Bude se jezdit v údolí meandrujícího Botiče a na okolních svazích v zarostlých sadech a loukách. Projedete i kousek sídliště a po kočičích hlavách ve staré Hostivaři.
Trať a kategorie: Jedna pro všechny (14 km, 25 kontrol), výsledky se započítávají do žebříčku Pražské MTBO ligy 2012.
Kontroly, ražení: Povinné pořadí kontrol, značení - červenobílá páska, ražení kleštičkami do průkazky.
Upozornění: V zahrádkářské osadě lze otevřít bránu - je na to upozorněno v mapě. Nevstupujte na pole!
V cíli se ohlašte startérovi. Jezděte podle platných pravidel MTBO závodů (mimo cesty musíte kolo nosit).
Závod se jede za plného silničního provozu, dávejte velký pozor! Helma je povinná! Neohrožujte chodce. Nerušte bivakující bezdomovce. :-)
Startovné: 30,- Kč na místě.
Vyhlášení vítězů:
Po 19. hodině budou v cíli rozdány ohnivé ceny mezi přítomné závodníky. Výsledky budou vyvěšovány průběžně v prostoru cíle, další dny na http://www.mtboliga.cz
Služby:Občerstvení v Branické restauraci u cíle. Mytí kol 200m v potoce, cykloservis a první pomoc 500m v poliklinice Božkovská.
Místo na zaparkování najdete 300m od centra závodu na parkovišti u křižovatky Senohrabská - Choceradská.

Fotografie z prostoru závodu

Podívej se rovnou na velké fotky

XL MTBO
Celodenní závod 20. 10. 2012 v Praze.

Zvu všechny na nový typ závodu XL MTBO, který nebude jako ostatní cyklistické orientační maratony na turistické mapě, ale celý na speciální MTBO mapě s klasifikací cest v měřítku 1:10:000!
Tratě budou vedeny převážně terénem, takže oproti turistickým maratonům odpadnou dlouhé přejezdy po silnicích. Závod bude probíhat v jihovýchodní části Prahy s centrem na Spořilově a bude využívat 5 map ve formátu A4.

Musíte počítat, že projetí jedné mapy potrvá tak 40-60 minut pro nejrychlejší, takže to bude opravdu na celý den. Zatím mám vymyšlenou variantu s povinným pořadím kontrol a v polovině trati "stop časem" na oběd.
Je možné, že se tento formát XL MTBO chytne, květnový PRAGUE SPRING – OPEN SCORE bude už také na MTBO mapě a Kládin prý uvažuje udělat příští rok něco podobného na Brdech s použitím map letošního světového poháru. Tento závod jsem si vymyslel jako ideální využití víkendu, protože v ČP MTBO je závod třeba jen 30 min. s celého víkendu a přitom si chci zazávodit na MTBO speciálce.
HLAŠTE SE MI na mail: prriba@volny.cz a podle zájmu pak nejpozději do letních prázdnin vytvořím podrobné propozice.