PŘEJEZD
Jestřebích hor, Adršpachu, Ostaše, Broumovských stěn, hor Stolowych, Orlických hor a Divoké a Tiché Orlice

20. - 23.9 2008
Podívej se rovnou na velké fotky

Sobota
Já, Žéra, Mára, Štěpán, Ondřej a Smích jsme vlakem dojeli do Rtyně v Podkrkonoší a rychle po silničce vystoupali na hřeben Jestřebích hor na Odolov. Tam v hospodě U Lotranda nás čekal největší pes na světě, chladivý Krakonoš a a teplé klobásky. Dál jsme jeli po hřebenu na sever jen s krátkou zastávkou na rozhledně na Žaltmanu (739m). Pak už jsme dojeli na Jestřebí Boudu a dali jsme si tam zase pívko a polivku + bezva meruňkový koláč. Pak už jsme sjížděli dolu do Radvanic a dál jsme směřovali přes kopečky a hospůdku v Janovicích k Adršpachu. Adršpašské skály jsme objížděli ze severu a to už nás zastihla tma. V kempu v Bučnici se na nás vybodli, takže jsme se nakonec ubytovali v hotelu Sokol přímo v Teplicích nad Metují.


Neděle
Ráno jsme z Teplic jeli na jih k Ostaši, skály ale nakonec nešly projet a tlačili jsme. Navíc trochu mrholilo, takže nastydlý Ondřej vzdal předčasně Přejezd a odjel na vlak. Dál jsme směřovali k Broumovským stěnám přes Hlavňov a Suchý Důl. Tam odjel na vlak i Smích. Vyjeli jsme nahoru do Slavného a tam nás zachránil alespoň grog od autobusáka, protože hospoda byla zavřená. Pokračovali jsme k hranicím kolem Božanovského špičáku. Místy byly dost drsné úseky a přitom značené jako cyklostezka. Od hraničního rozcestí u Máchovského kříže nás vedla polská modrá značka po hranici mezi skalními hřiby a pak dál ke Stolovým horám. Stolové hory jsme projížděli nahoře nad skalami po pěkné cyklostezce vedoucí bukovým lesem. Občas na nás vykoukly zase kamenné hřiby. Ze stolových hor jsme sjeli dolu do města Szczytna a pak pokračovali do lázní Duszniki- Zdrój. V lázních jsme si došli konečně na pozdní oběd. Po obědě jsme museli vystoupat na hřeben Orlických hor, do sedla nad Čihalkou. Tam se odělil Štěpán a rychle chvátal na vlak do Nového Města nad Metují. Měl na to hodinu a půl, tak nevím jak dojel. Už jen ve třech jsme pokračovali po asfaltové cyklostezce kolem Ostružníku na Polomské sedlo (1000m). Dál jsme sjížděli po zel. zn. zase po asfaltu kolem opevnění až do Deštného v Orlických horách. Tam jsme už přijeli za tmy a ubytovali jsme se v hotelu Orlice.


Pondělí
Ráno (11hod) bylo mlhavo a 5 stupňů. Jeli jsme po silnici k Šerlišskému mlýnu a odtamtud vystoupali k Masarykově chatě na Šerlichu ( 1005m). Tam jsme lehce poobědvali a pokračovali jsme dál po hřebenu Orlických hor přes Malou Deštnou (1113m). Pak přes Tetřevec (1043m), kde byla cesta úzká a dost podmáčená. Prohlédli jsme bunkr "Průsek" a projížděli kolem spousty dalších bunkrů, takže jsme Žeryka na chvíly ztratili, jak jsme očekávali. Od bunkru "Na Holém" jsme už začali pomalu sjíždět až k Divoké Orlici. Tam jsme v zavřené hospodě U Rampušáka vyžebrali aspoň jednoho lahváče. Podél Divoké Orlice vedla krásná cesta. Nejdřív široká po břehu pod skalami a pak úzká cestička ve svahu nad řekou. Dojeli jsme do Klášterce nad Orlicí a tam se ubytovali v hotelu U mostu.


Úterý
Ráno jsme se nasnídali u Konzumu a pak vyrazili kolem přehrady Pastviny na divoké Orlici a pak přes kopec do Letohradu a podél Tiché Orlice do Ústí nad Orlicí. Cestu nám dost urychlila nová in-line cyklostezka z Letohradu, která nás ale i dost štvala , takže jsme na druhý pokus sjeli na turistickou značku a do Ústí dojeli terénem. V Ústí jsme po obědě našli nádraží a odjeli vlakem do Prahy.

Tvoří
Prriba