ŠUMAVA - Filipova Huť
18.1. - 26.1.2008
Podívej se rovnou na velké fotky

V pátek večer jsme dojeli 2 auty na Filipovu Huť k panu Makovičkovi. (Kuo, Magda, Smích, Mára, Soušl, Žeryk a Příba)
Sobotní déšť a mrholení omezilo běžkaření jen na krátký výlet na Horskou Kvildu a zpět (9 km). Ale i to stačilo na Soušlovo bloudění v lese :-). Večer přijel Ondřej z Prahy.
V neděli jen mrholilo, takže jsme vyrazili přes Lovčí skálu na Březník a zpět přes Modravu. (18,3 km)
Pondělní počasí se nezlepšilo, ale dali jsme výlet přes Modravu kolem rozvodněného Roklanského potoka na Javoří Pilu a nahoru kolem Oblíku na Vaňkovu cestu o po ní zpět dolu přes Tříjezerní slať na Modravu. (22,1 km). Večer proběhl světový pohár ve skocích na Kuokompu :-). Fotky z pondělí:


V úterý ráno pršelo a během dne to přešlo ve sníh. V tomto nečase odjel do Prahy Kuo s Magdou a Smíchem. My ostatní jsme šli pěšky nakoupit (lahváče a chleba) do Kvildy. Tam jsme si zahráli Mariáš v hospě a pak se za tmy vydali zpět.
Středeční ráno nás překvapilo sluncem. Navíc napadl nový sníh, takže naše cesta vedla přes Černou horu, Bučinu na Knížecí pláně (oběd) a zpět sjezd do Kvildy a dál na Horskou Kvildu. Z tamější hospy jsme jeli za svitu hvězd přes kopec domů. (38,5 km) Fotky ze středy:


Ve čtvrtek jsme dali královskou etapu na Poledník. Sjeli jsme na Modravu a dál na Javoří Pilu, kde jsme "bezva" namazali klistrem. Pak jsme se vyplazili kolem Oblíku na Poledník. Zpátky jsme jeli stejnou cestou až na Modravu (oběd), ale to nám nestačilo, takže jsme na Filipovku jeli ještě přes Modravský most a Lovčí skálu. (37,7 km) Večer přijel Mikeš a zašli jsme na Hájenku.


V pátek brzy ráno Mikeš odjel sjezdovat a my ostatní později opět vystoupali na Černou horu a sjeli dolu na Knížecí Pláně na oběd. Zpátky jsme se u pramene Vltavy rozdělili a já přes Kvildu a ostatní zpátky přes Černou horu se vraceli na Filipovku.(35,2 km)


V sobotu jsme se zabalili a sjeli jsme autama dolu na Modravu. Byla mlha a foukalo, tak jsme nám moc nevadilo, že dáme už jen krátký výlet na Březník a odjedem do Prahy. (15,8 km)

Tvoří
Prriba