PŘEJEZD 3.10.-7.10.2007

. Ve středu 3. října jsme já, Mára a Ropák jeli ráno vlakem z Prahy do Děčína, kde na nás čekal Vlk. Nejdřív jsme zašli na "snídani" do hospody Slovanská Jizba a pak posilněni Březňákem vyrazili na Sněžník. Jeli jsme přes po červené značce ale ne až nahoru, protože jsme odbčili doprava po cyklistické trase vedoucí do obce Sněžník. Tam jsme se napojily na zelenou zn. a po ní se vyškrábali po skalách k rozhledně na Sněžníku. Tam jsme se kochali výhledem z bufetu tak dlouho až Ropákovi zavřeli rozhlednu a i bufet zavíral. Pak jme sjeli po silnici do obce Sněžník, a pak brutálním sjezdem po červené zn. do Ostrova. Tam jsme našli hospodu v kempu Pod Císařem , kde jme byli naštěstí ohlášení, neboť jinak meli "jako" zavřeno. Dobře jsme tam popařili a dokonce zamuzicírovali ve zkušebně s místňáčema. Ubytovaní jsme byli v domečku za hospodou.

Ve čtvrtek jsme se nasnídali v hospodě. Pak jsme se na kole vyškrábali pod Sněžník a sjížděli jsme po silnici k Vlčímu jezírku a dál po zelené zn. lesem na Maxičky. Tam jsme se v hotelu naobědvali a telefonem se spojili s ostatními účastníky Přejezdu, kteří právě dorazili do Děčína vlakem. Už bylo jasné, že je nestihnem dole v Dolním Žlebu, tak jsme si dali sraz až v Brtníkách. Do Dolního žlebu jsme sjeli po zluté zn., která končila nepříjemným sjezdem po cestě vydlážděné kamenými bloky. Ve Žlebu jsme ještě u "Pikolíka" něco pojedli před vjezdem do německa, neboť jsme neměli Euro na tamější hospy. Pak jsme jeli po in-line,cyklostezce po břehu Labe až k mostu v Bad Shandau. Tam jsme přejeli na druhou stranu řeky a jeli po silnici údolím Křinice do skal. Pak jsme sjeli a po šotolinových cyklostezkách kolem Zeughausu (byla tam hospa, ale my neměli Euro :-( ), dojeli přes kopce znovu ke Křinici u hranic s ČR a tam přejeli ještě jeden kopec končící držkopádovým sjezdem po žluté dolu ke Křinici u přechodu do ČR u Zadní Doubice. Pak už se začínalo stmívat, tak jsme rychle dojížděli nahoru údolímpo modré zn. přes Kopec (tam se Vlk s Ropákem na chvilku zasekli) do hospody u Krkovičky v Brtníkách. Tam už seděl Švabín s Frantou. Soušl sice už také do Brtníků dojel, ale vykradli mu chalupu, tak odjel na policii.I druhá skupinka se rozdělila, takže po chvíly dorazil Ondřej a pak Žeryk, Štěpán, Marián a Michal. Pak dojel i Vlk s Ropákem. Soušla nakonec přivezla Policie až před hospodu, tak jsme se i dostali k němu do chalupy, kde jsme spali.

V pátek došel Ondřej nakoupit, tak jsme měli vydatnou snídani i s čerstvím pečivem. Pak obří peloton 12 lidí vyrazil po silnici do Křečan. Začalo ale dost pršet, tak jme se nějak roztrhali a už po malých skupinkách jsme po cyklostezce dojížděli do Krásné Lípy. Tam jsme vyzkoušeli hospodu U Kuruce, ale nevařil Pokračovali jsme tedy po silnici přes Rybnište a pak po žluté zn. vystoupali nahoru lesní cestou (Dlouhá míle) do sedla pod Jedlovou. Tam jsme odbočili na Tolštejn. Na hradě byla hospoda kde jsme se naobědvali. Švabín, Ropák a Vlk se nějak zasekli, takže jsme odtamtud odjížděli bez nich. Marián odjel na vlak do Prahy.Já se Soušlem jsme jeli přímo přes údolí dolu po sjezdovce a pak vystoupali pěknou šotolinovou cestou na silničku v bukovém lese vedoucí na rozcestí pod Ptačincem. Na silničce jsme se setkali s ostatnímy, kteří údolí objížděli. Pak jsme pokračovali po pěkné pěšině podél hranic k Luži (červená zn.). Ondřej pěšky a já se Štěpánem s kolem jsme vyšplhali i na vrcholek Luže a pak sjeli zpět. Pak jsme pokračovali do Horní Světlé, do hospody, kam už předtím ostatní dorazily. Dali jsme si tam večeři. Dorazil tam i Smích, který přijel na kole až z Litoměřic. Pak dojeli i tři opozdilci z Tolštejna. V noci jsme pak sjeli dolu do Krompachu, kde v Juliovce má Franta chalupu.

V sobotu jsem musel velmi brzo stávat a odjel jsem z Jabloného v Podještění vlakem do Prahy na bratrancovu svatbu. Ostatní ten den měli jet až do Smržovky, což byla nejdelší etapa, takže jsem jim to tolik nezáviděl, i když???

Fotky naleznete zde!
Tvoří
Prriba